„Moduliniai namai nėra spalvingi ir įvairiausių formų. Tai, iš principo, yra paprastos dėžutės, kurios viena nuo kitos niekuo nesiskiria ir atrodo taip, tarsi jas būtų sudėliojęs penkiametis, bežaisdamas Lego kaladėlėmis.”

Tai, deja, yra dažnai girdima išankstinė nuostata, kuri iškraipė žmonių nuomonę apie modulinius namus ir jų vertę. Ši būsto kategorija dažniausiai yra ne tik išbraukiama iš svajonių pirkinių sąrašo, bet ir yra vertinama, kaip prastos kokybės ir dizaino produktas.

Tačiau kai kurie modulinių namų dizainai yra ne tik patrauklūs akiai, bet ir patys pastatai yra kokybiški, jei net ne kokybiškesni nei tradiciškai statomi namai.

Moduliniai namai yra pagaminami kontroliuojamoje aplinkoje - gamykloje, o vėliau kranu pervežami į numatytą sklypą.

Čia jie įrengiami bei sujungiami. Taip žymiai sumažėja atliekamų klaidų statybos aikštelėje skaičius, ir užtikrinama biudžeto ir kokybės kontrolė. Pasirinkus modulinio namo statybą, įkurtuvių džiaugsmo ilgam atidėlioti tikrai nereikės.

Kiekvienas būsto savininkas nori užtikrinti, kad jo ar jos būstas žengtų koja kojon su dabartinėmis technologijomis, todėl jie renkasi kuo aukščiausios kokybės statybinines medžiagas. Juk vyrauja nuomonė, kad namas yra statomas kartą ir visam gyvenimui. Todėl pernelyg dažnai yra išnaudojamas biudžetas tik įpusėjus statybai, arba jo vos vos užtenka gyvenamąjai vietai įrengti.

Norėčiau paklausti. Atsižvelgiant į tai, kad žmogus linkęs keisti namus kas 12 metų, o būstas yra vidutiniškai atnaujinamas keturis kartus jame gyvenant, ar yra prasminga visa tai daryti? Kodėl žmonės stengiasi, kad kiekviena renovacija būtų atlikta naudojant kokybiškiausias medžiagas, jei būstas vėl bus atnaujinamas už poros metų?

Ne visada yra lengva planuoti ir prižiūrėti renovacijos darbus. Kartais tai gali būti ir visai nelinksma. Yra daug faktorių, kurie gali suvėlinti ir atidėti būsto užbaigimą. Jūsų lauks nemigos naktys, nes dėl darbų vėlavimo baigimo terminas gali prasitęsti iki septynerių savaičių. Jei praleisite nustatytą terminą, tai padidins jūsų biudžetą net iki 16 procentų. Be to, atsižvelgiant į naujas technologijas ir nuolat besikeičiančias normas bei reglamentus, atrodo, jog yra sunku išsirinkti ir tinkamą statybos projektą.

Tai, kad mes tiek daug kartų per savo gyvenimą renovuojame ar kraustomės, nėra toks išskirtinis dalykas. Tai - tik būdas patenkinti mūsų kintančius gyvenimo poreikius. Kažkuriame savo gyvenimo tarpsnyje apsisprendžiame turėti ar neturėti vaikų, arba užsimanome įrengti atskirą kambarį svečiams. Galbūt laukiamės antro vaikelio, ar garažas tapo per mažas mūsų laisvalaikio užsiėmimams. Vėliau, nusprendžiame atsisakyti savo pomėgių arba vaikai užaugo ir išsikraustė iš mūsų namų - visa tai yra svarios priežastys pakeisti gyvenamąjį būstą, t.y. rekonstruoti arba persikelti į didesnį ar mažesnį namą.

Ar kada pagalvojote apie daugybę pranašumų, kuriuos siūlo moduliniai namai?

Taigi kodėl nepasirinkus tokių namų? Surenkami moduliniai namai, palyginti su tradiciniais, turi labiau prognozuojamą ir fiksuotą kainą. Iš anksto surinkta konstrukcija taip pat sumažina įvairių šalių, dalyvaujančių statyboje, skaičių, o tai gali drastiškai sumažinti klaidas ir pagreitinti statybos procesą,išlaikant minimalias išlaidas.

Modulinės konstrukcijos leidžia lengvai išimti sienines paneles, todėl, pavyzdžiui, netgi ir įmantriai įrengtas vonios kambarys bus lengvai prieinamas invalido vežimėliu. Kai kuriuos modulinių konstrukcijų namus netgi galima paimti ir perkelti į kitą vietą. Tai be galo palengvins gyvenimą senatvėje, jeigu, pavyzdžiui, užsimanytumėte persikraustyti gyventi arčiau vaikų.

Modulinė gyvenamoji vieta - tai ne tik pigesnis variantas, bet taip pat ir būdas užtikrinti, kad jūsų būstas ir ateityje žengs koja kojon su pažangiausiomis technologijomis. Jei dėl kažko apsigalvosite, ir mes tai darome dažnai, pavyzdžiui, norėsite pakeisti kambarių išdėstymą arba pridėti naują gyvenamąją erdvę, reikės tik sukurti projektą ir nusiųsti jį gamintojui tam išpildyti.

Tai kaip gi tai veikia? Tereikia atjungti visas komunalines paslaugas nuo pastato konstrukcinių elementų, ir per porą dienų galėsite pridėti naują gyvenamąją erdvę. Pasirinkus modulinę konstrukciją, nerizikuojate kelis mėnesius gyventi pusiau baigtame name, belaukiant kito rangovo nesibaigiančių statybos darbų apsuptyje.

Turbūt, kai kurie iš jūsų galvoja, kad dažnai pigiausias ir lengviausias variantas yra tiesiog nugriauti jūsų būstą. Mes manome, kad komunalinių paslaugų atjungimas yra būdas, kuris ne tik žymiai palengvins renovuojant, bet ir prailgins pastatų eksploatavimo laiką bei sumažins konstrukcijų poveikį aplinkai. Nereikia nugriauti gyvenamosios vietos, jei ją atnaujinti yra pigiau ir lengviau, todėl jūsų būstas išliks ilgiau, nebent, aišku, jūs manote, kad jis yra baisus ir norite pasistatyti savo namus iš pat pradžių. Kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama.